Eco

Nasza Firma dba nie tylko o rozwój produktów i technologie do ich wytwarzania ale również o środowisko naturalne, ślad węglowy i efektywność energetyczną. Przejawem tej troski są inwetycje w energooszczędne urządzenia produkcyjne oraz odnawialne źródła energii jakie poczyniliśmy w 2019 roku. W wyniku realizacji tego projektu zakupiliśmu 12 energooszczędnych wtryskarek SmartPower , firmy Wittman-Battenfeld które zredukowały nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną o 30%. Dodatkowo zamontowaliśmy na dachach naszych hal produkcyjno-magazynowych 550szt. paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 200kW. Nasze biura oraz hale produkcyjne wyposarzone są w systemy rekuperacji powierzta dzięki czemu zapotrzebowanie na energie do ogrzewania budynków zostało znacząco zredukowane.

W ciągu ostatnich 4 lat wyprodukowaliśmy 744MW energii elektrycznej dzięki czemu nawet 80% energii elektryczne zużytej do produkcji pochodziło ze słońca. 5744MW wyprodukowanej energii elektrycznej odpowiada 40 290szt. zasadzonych drzew, 584 tonom redukcji CO2 do atmosfery oraz 224 tonom zużytego mniej węgla!

Do produkcji obudowy i dekielków zapachów marki INVAME używamy czarne tworzywo w 100% z recyklingu. Standardowe długopisy Dreampen  są produkowane z tworzywa gdzie udział recyklingu jest na poziomie 35% ale w naszej ofercie mamy również długopisy wykonane w 100% z tworzywa z recyklingu. Od wielu lat do pakowania długopisów nie używamy worków foliowych ale kartoniki które w 100% podlegają recyklingowi.

WYPRODUKOWANE W EUROPIE

Produkcja w obrębie UE to większa pewność etycznego podejścia do pracowników. Taki producent musi też przestrzegać praw UE dotyczących emisji zanieczyszczeń.

TRANSPORT

Zużycie paliw kopalnych wykorzystywanych przy transporcie na linii producent-klient jest często gigantyczne i niedoceniane. Im krótsza droga od producenta do magazynu lub klienta, tym mniejszy jest pozostawiany ślad węglowy.

Share The Dream

Daj znać innym co myślisz o naszych produktach. Podziel się DreamPen i sprawmy, aby każdy długopis mógł stać się prawdziwą gwiazdą!